Ceny lekcji i wynagrodzenie lektora

LingTutor daje lektorowi pełną swobodę w ustalaniu cen za lekcje.

Cena dotyczy zawsze pojedynczej lekcji. W procesie rejestracji ustalasz cenę domyślną. Później możesz ustalić, że niektóre Twoje kursy będą miały inną cenę za lekcję np. wyższa za język specjalistyczny.

Pracując poprzez serwis LingTutor lektor otrzymuje 80%-90% kwoty jaką płaci kursant i nawet 95% od kursantów pozyskanych samodzielnie. W praktyce działa to w następujący sposób: ustalasz cenę za lekcję, a kiedy kursant ją zamówi otrzymasz 80% jako swoje wynagrodzenie. Jeśli kursant zarejestrował się wcześniej poprzez stronę Twojego profilu, otrzymasz dodatkowo 5% za jego lekcje. Wynagrodzenie trafia na Twoje wirtualne konto, a później możesz sobie wypłacić zgromadzoną tam sumę.

Przykładowo jeśli ustalisz cenę na 50 zł otrzymasz 40 zł (42,5 zł jeśli ten kursant zarejestrował się poprzez Twoją stronę profilową). Kursant realnie zapłaci mniej niż 50 zł ponieważ otrzymuje od LingTutor zniżkę przy jednorazowej wpłacie większej kwoty za lekcje. Jego zniżka jest naliczana kiedy doładowuje swoje wirtualne konto. Dzięki temu Twoje lekcje są tańsze, a Ty już nie musisz samodzielnie dawać rabatów dla stałych kursantów, o które często proszą. Dlatego właśnie wynagrodzenie lektora wynosi realnie od 80% do 95% tego co zapłaci kursant, a reszta (od 5% do 20%) to prowizja dla LingTutor, dzięki której możemy świadczyć dla Ciebie nasze usługi.

Nie musisz trzymać się ceny jaką ustalisz jako domyślną. Cenę możesz modyfikować indywidualnie dla każdej lekcji, nawet już zaraz po jej przeprowadzeniu (np. kiedy w jej trakcie ustalisz z kursantem, że będzie dłuższa).

Porada
Jeśli chcesz szybko pozyskać kursantów możesz ustalić najpierw niższą cenę (nawet poniżej zalecanej). Kiedy zostanie Ci już mniej terminów dla kolejnych kursantów możesz ją podwyższyć. Lepiej nie zmieniaj jednak ceny już uczącym się kursantom, ponieważ wtedy mogą poczuć się oszukani i zrezygnować (dopiero po pewnym okresie).

Możesz organizować lekcje dla kilku osób. LingTutor obecnie nie posiada funkcji lekcji grupowych, ale czasem kursanci zapisują się na lekcje jako para (2 osoby przy jednym urządzeniu lub na osobnych). Dla takich lekcji zwykle doliczamy +50% w stosunku do ceny lekcji z jedną osobą, przy czym lekcja dla pary powinna być nieco dłuższa niż 1 na 1 (np. 60 minut zamiast 45 minut).

Jeśli chcesz zmienić długość i cenę wszystkich swoich kursów na raz, najpierw ustaw nowe wartości w USTAWIENIA. Następnie przejdź do JĘZYKI I KURSY, tam kliknij „OPCJE” i „Dodaj nowe kursy”. Po kliknięciu „ZAPISZ” nowe ustawienia zaktualizują się dla każdego kursu.


W następnym poradniku dowiesz się czym charakteryzuje się pierwsza lekcja z kursantem.