Ceny lekcji i wynagrodzenie lektora

LingTutor daje lektorowi pełną swobodę w ustalaniu cen za lekcje.

Cena dotyczy zawsze pojedynczej lekcji. W procesie rejestracji ustalasz cenę domyślną. Później możesz ustalić, że niektóre Twoje kursy będą miały inną cenę za lekcję np. wyższa za język specjalistyczny.

Ustalasz cenę za lekcję, a kiedy kursant ją zamówi otrzymasz 75% jako swoje wynagrodzenie. Jeśli kursant zarejestrował się wcześniej poprzez stronę Twojego profilu, otrzymasz dodatkowo 5% za jego lekcje. Wynagrodzenie trafia na Twoje wirtualne konto, a później możesz sobie wypłacić zgromadzoną tam sumę.

Przykładowo jeśli ustalisz cenę na 100 zł otrzymasz 75 zł. Kursant realnie zapłaci mniej niż 100 zł ponieważ otrzymuje od LingTutor zniżki. Dzięki temu Twoje lekcje są tańsze, a Ty już nie musisz samodzielnie dawać rabatów dla stałych kursantów, o które często proszą.

Nie musisz trzymać się ceny jaką ustalisz jako domyślną. Cenę możesz modyfikować indywidualnie dla każdej lekcji, nawet już zaraz po jej przeprowadzeniu (np. kiedy w jej trakcie ustalisz z kursantem, że będzie dłuższa).

Porada
Jeśli chcesz szybko pozyskać kursantów możesz ustalić najpierw niższą cenę (nawet poniżej zalecanej). Kiedy zostanie Ci już mniej terminów dla kolejnych kursantów możesz ją podwyższyć. Lepiej nie zmieniaj jednak ceny już uczącym się kursantom, ponieważ wtedy mogą poczuć się oszukani i zrezygnować (dopiero po pewnym okresie).

Możesz organizować lekcje dla kilku osób. LingTutor obecnie nie posiada funkcji lekcji grupowych, ale czasem kursanci zapisują się na lekcje jako para (2 osoby przy jednym urządzeniu lub na osobnych). Dla takich lekcji zwykle doliczamy +50% w stosunku do ceny lekcji z jedną osobą, przy czym lekcja dla pary powinna być nieco dłuższa niż 1 na 1 (np. 60 minut zamiast 45 minut).


W następnym poradniku dowiesz się czym charakteryzuje się pierwsza lekcja z kursantem.