Ceny lekcji i wynagrodzenie lektora

LingTutor daje lektorowi pełną swobodę w ustalaniu cen za lekcje.

Cena dotyczy zawsze pojedynczej lekcji. W procesie rejestracji ustalasz cenę domyślną. Później możesz ustalić, że niektóre Twoje kursy będą miały inną cenę za lekcję np. wyższa za język specjalistyczny.

Lektor otrzymuje 80%-90% kwoty jaką płaci kursant i nawet 95% od kursantów pozyskanych samodzielnie. W praktyce działa to w następujący sposób: ustalasz cenę za lekcję, a kiedy kursant ją zamówi otrzymasz 80% jako swoje wynagrodzenie. Jeśli kursant zarejestrował się wcześniej poprzez stronę Twojego profilu, otrzymasz dodatkowo 5% za jego lekcje. Wynagrodzenie trafia na Twoje wirtualne konto, a później możesz sobie wypłacić zgromadzoną tam sumę.

Przykładowo jeśli ustalisz cenę na 50 zł otrzymasz 40 zł lub 42,5 zł jeśli ten kursant zarejestrował się wcześniej poprzez stronę Twojego profilu. Kursant realnie zapłaci mniej niż 50 zł ponieważ otrzymuje od LingTutor zniżkę przy jednorazowej wpłacie większej kwoty za lekcje. Jego zniżka jest naliczana kiedy doładowuje swoje wirtualne konto, nie przy zamawianiu lekcji. Dzięki temu Twoje lekcje są tańsze, a Ty już nie musisz samodzielnie dawać rabatów dla stałych kursantów, o które często proszą. Dlatego właśnie wynagrodzenie lektora wynosi realnie od 80% do 95% tego co zapłaci kursant, a reszta (od 5% do 20%) to prowizja dla LingTutor, dzięki której możemy świadczyć dla Ciebie nasze usługi.

Nie musisz trzymać się ceny jaką ustalisz jako domyślną. Cenę możesz modyfikować indywidualnie dla każdej lekcji, nawet już po jej przeprowadzeniu (np. kiedy w jej trakcie ustalisz z kursantem, że będzie dłuższa).

Porada
Jeśli chcesz szybko pozyskać kursantów możesz ustalić najpierw niższą cenę (nawet poniżej zalecanej). Kiedy zostanie Ci już mniej terminów dla kolejnych kursantów możesz ją podwyższyć. Lepiej nie zmieniaj jednak ceny już uczącym się kursantom, ponieważ wtedy mogą poczuć się oszukani i zrezygnować.


W następnym poradniku dowiesz się czym charakteryzuje się pierwsza lekcja z kursantem.