Jak działa LingTutor

Staraliśmy się aby praca w LingTutor łączyła to swobodę pracy na własny rachunek, oraz wsparcie i poczucie bezpieczeństwa bycia zatrudnionym.

Lektorzy mają pełną swobodę i mogą uczyć:

 • dowolnie dużo w dowolnych terminach,
 • w dowolnych cenach,
 • w dowolny sposób (swoboda wyboru materiałów i metod nauczania),
 • dowolnych kursantów (mamy wielu różnych chętnych).

Szkoła LingTutor działa na rynku nauki języków online już prawie 10 lat (wcześniej jako firma ONE). Przez ten czas poznaliśmy dobrze wszystkie problemy jakie spotykają lektorów uczących online takie jak np. odwołania lekcji, problemy techniczne itd. Aby zaradzić tym wszystkim problemom zdecydowaliśmy się wprowadzić serwis internetowy, który byłby dopasowany dokładnie do potrzeb lektorów.

Serwis LingTutor dostępny jest dla wszystkich lektorów za darmo, a jedynym kosztem jest prowizja od zarobków lektora.

1. Pracuj dla siebie

Zarejestrować się w serwisie jako lektor może każda osoba, ale aby wypłacić wynagrodzenie potrzebujemy mieć do niego podstawę w postaci faktury. W związku z tym lektor może pracować w jednej z poniższych form:

 • Własna firma- więcej tutaj.
 • Praca przez inkubator przedsiębiorczości (najniższe koszty) np. twojstartup.pl lub efwp.pl.
 • Praca przez szkołę językową, która będzie wystawiać faktury za pracę lektora.
 • Praca dla jednej jednej ze szkół posiadających konto z LingTutor (dostępne w przyszłości).

Nie musisz wysyłać nam CV, ani przechodzić rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jednak prześlesz nam swój dyplom uczelni, lub przeprowadzisz lekcję pokazową dla jednego z metodyków, otrzymasz certyfikaty, które pozwalają Ci łatwiej pozyskać kursantów.

Pierwszą wypłatę możesz otrzymać już po kilku przeprowadzonych lekcjach. Wynagrodzenie możesz sobie wypłacić w dowolnym momencie, jeśli prześlesz nam fakturę. Możesz zrobić sobie wypłatę na dowolną kwotę, maksymalnie 2 razy na miesiąc.

Aby pracować w LingTutor nie potrzebujesz podpisywać z nami umowy- wystarczy, że zaakceptujesz regulamin. Możemy podpisać umowę, która odwołuje się do regulaminu- jest do wglądu poniżej. Nie wymagamy jednak umowy, ponieważ regulamin jest ważny z prawnego punktu widzenia.

Umowa z LingTutor

Jeśli potrzebujesz umowy prosimy ją wypełnić i wysłać podpisaną na biuro@lingtutor.pl. Podpis może być elektroniczny lub ręczny (po wydrukowaniu i zeskanowaniu).

2. Ustal własne ceny

Samodzielnie ustalasz swoje ceny i otrzymujesz 80%-90% kwoty jaką płaci kursant, a do 95% od kursantów pozyskanych samodzielnie (np. z polecenia). Kursant otrzymuje od LingTutor zniżkę przy jednorazowej wpłacie większej kwoty za lekcje. Cenę za lekcje możesz zmienić dla każdego kursu osobno (np. ustalić wyższą w kursach do egzaminów), czy nawet dla każdej lekcji (jeśli np. pojedyncza lekcja wymaga od Ciebie więcej pracy).

3. Pozyskaj kursantów jakich potrzebujesz

W procesie rejestracji wybierasz jakich chcesz uczyć kursantów- wiek, poziom, rodzaj zajęć itd.

Kursant, aby znaleźć lektora wypełnia formularz i podaje w nim dane o sobie. Na tej podstawie wyszukiwani są lektorzy. Jeśli dane kursanta będą pokrywały się z Twoimi, Twój profil pojawi się w jego wynikach wyszukiwania.

Kiedy kursant wybierze Cię z wyszukiwarki lektorów, zobaczy Twój grafik zajęć i może zamówić u Ciebie lekcję. Po zamówieniu lekcji otrzymasz email z danymi kursanta i na ich podstawie możesz zdecydować czy go przyjąć, czy odrzucić.

Jak już przeprowadzisz lekcję, kwota jaką sam/a ustalisz trafi na Twoje wirtualne konto. Później zgromadzone wirtualne środki możesz wypłacić na swoje konto bankowe.

Zwykle kursanci kontynuują naukę u lektora z którym zaczęli. Mają jednak możliwość w dowolnym momencie kursu zrezygnować z lektora, tak samo jak lektor ma możliwość rezygnacji z kursanta.

LingTutor nie daje lektorowi gwarancji, że pozyska kursantów, ponieważ to kursant decyduje którego lektora wybierze. Pozyskanie kursantów dla lektora jest jednak w naszym interesie. Mamy wielu chętnych jako jedna z czołowych firm tego typu w Polsce (wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania Google).

4. Przenieś własnych kursantów do LingTutor

Na pewno docenisz funkcje takie jak system rezerwacji terminów, obsługa odwołań, czy też platforma do pracy z materiałami. Wykorzystaj te możliwości dla swoich własnych kursantów lub znalezionych poza LingTutor. Twoje wynagrodzenie od ich lekcji będzie wyższe o 5% (50 zł na każde zarobione 1000 zł). LingTutor zajmie się ich płatnościami i pokryje dla nich zniżkę za wykupienie większej ilości lekcji z góry.

Na LingTutor posiadasz swoją stronę internetową zawierającą Twój profil. Strona jest dostępna publicznie w internecie, więc jeśli chcesz, możesz promować się także poza LingTutor i uczyć kursantów znalezionych gdzie indziej. Jak to robić dowiesz się z naszego bloga.

5. Korzystaj z systemu terminów

W LingTutor posiadasz swój grafik zajęć dający Ci wiele korzyści:

 • Kursanci sami będą zamawiać lekcje na Twoich wolnych terminach.
 • Pozyskasz kursantów którym pasują Twoje terminy i nie musisz się do nich dostosowywać.
 • Zapełniają Ci się przerwy (tzw. „okienka”).
 • Ty i kursant nie zapomnicie o terminach lekcji.
 • Przy odwołaniach lub spóźnieniu kursanta otrzymasz SMS lub email.
 • Możesz sam/a odwołać lub się spóźnić, a LingTutor powiadomi kursanta za Ciebie.

6. Korzystaj z systemu płatności

Na LingTutor nie musisz się martwić czy i jak kursant zapłaci za lekcję. LingTutor pośredniczy w płatnościach, dzięki czemu kursant może zapłacić w dowolnej walucie, przelewem, kartą, BLIK’iem czy też inną metodą.

LingTutor przypomina kursantom o płatnościach i nie pozwoli im zamówić u Ciebie lekcji, jeśli za nią nie zapłacą. Dodatkowo LingTutor da też zniżkę stałym klientom.

7. Korzystaj z platformy do pracy z materiałami

LingTutor daje Ci narzędzia pozwalające pracować z kursantem na lekcjach w dowolny sposób- taki, jaki będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Możesz udostępniać kursantowi swój ekran wraz z dźwiękiem- wtedy widzi i słyszy wszystko to, co widzisz i słyszysz Ty. Możesz też wykorzystać naszą platformę do pracy z materiałami- dzięki niej udostępnisz kursantowi dowolne pliki, czy strony internetowe. Możecie na niej pracować wspólnie w trakcie lekcji, a po niej kursant może pracować już samodzielnie.

8. Ucz siebie lub rodzinę

Możesz pobierać lekcje dla siebie lub bliskich i opłacać je z tego co zarobisz w serwisie LingTutor.

9. Stwórz własną szkołę językową (w przyszłości)

Stwórz kurs, znajdź lektorów do jego prowadzenia i pobieraj prowizję od ich lekcji. W niedalekiej przyszłości udostępnimy możliwość prowadzenia szkoły językowej w ramach LingTutor. Ułatwimy Ci każdy z elementów prowadzenia takiej działalności.

10. Korzystaj z pomocy specjalistów

Prowadzimy szkolenia dla lektorów – techniczne i metodyczne. Odbywają się w formie webinarów i lekcji indywidualnych.


Jeśli jesteś zainteresowany/a bliższą współpracą wyślij nam swoje CV na biuro@lingtutor.pl.

Możesz również od razu zarejestrować się w serwisie LingTutor.