Jak działa LingTutor

Podstawą serwisu LingTutor jest danie lektorom jak największej swobody, tak aby mogli uczyć:

 • w dowolnych cenach,
 • w dowolnym czasie,
 • dowolnych kursantów,
 • w dowolny sposób.

Cały serwis LingTutor dostępny jest dla lektorów za darmo, jedynym kosztem jest prowizja od udzielanych lekcji.

1. Pracuj dla siebie

Zarejestrować się w serwisie jako lektor może każda osoba, ale aby wypłacić wynagrodzenie potrzebujemy mieć do niego podstawę w postaci faktury. W związku z tym lektor może pracować w jednej z poniższych form:

 • Własna firma- więcej tutaj.
 • Praca przez inkubator przedsiębiorczości (najniższe koszty) np. twojstartup.pl lub efwp.pl.
 • Praca przez szkołę językową, która będzie wystawiać faktury za pracę lektora.
 • Praca dla jednej jednej ze szkół posiadających konto z LingTutor (dostępne w przyszłości).

Nie musisz wysyłać nam CV, ani przechodzić rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jednak prześlesz nam swój dyplom uczelni, lub przeprowadzisz lekcję pokazową dla jednego z metodyków, otrzymasz certyfikaty, które pozwalają Ci łatwiej pozyskać kursantów.

Pierwszą wypłatę możesz otrzymać już po kilku przeprowadzonych lekcjach. Wynagrodzenie możesz sobie wypłacić w dowolnym momencie, jeśli prześlesz nam fakturę. Możesz zrobić sobie wypłatę na dowolną kwotę, maksymalnie 2 razy na miesiąc.

Aby pracować w LingTutor nie potrzebujesz podpisywać z nami umowy- wystarczy, że zaakceptujesz regulamin. Możemy podpisać umowę, która odwołuje się do regulaminu, ale my jej nie wymagamy, ponieważ regulamin jest ważny z prawnego punktu widzenia. Jeśli zależy Ci na umowie napisz do nas na biuro@lingtutor.pl lub office@lingtutor.pl.

2. Ustal własne ceny

Samodzielnie ustalasz swoje ceny i otrzymujesz 80%-90% kwoty jaką płaci kursant, a do 95% od kursantów pozyskanych samodzielnie (np. z polecenia). Kursant otrzymuje od LingTutor zniżkę przy jednorazowej wpłacie większej kwoty za lekcje. Cenę za lekcje możesz zmienić dla każdego kursu osobno (np. ustalić wyższą w kursach do egzaminów), czy nawet dla każdej lekcji (jeśli np. pojedyncza lekcja wymaga od Ciebie więcej pracy).

3. Pozyskaj kursantów jakich potrzebujesz

W procesie rejestracji wybierasz jakich chcesz uczyć kursantów- wiek, poziom, rodzaj zajęć itd.

Kursant, aby znaleźć lektora wypełnia formularz i podaje w nim dane o sobie. Na tej podstawie wyszukiwani są lektorzy. Jeśli dane kursanta będą pokrywały się z Twoimi, Twój profil pojawi się w jego wynikach wyszukiwania.

Kiedy kursant wybierze Cię z wyszukiwarki lektorów, zobaczy Twój grafik zajęć i może zamówić u Ciebie lekcję. Po zamówieniu lekcji otrzymasz email z danymi kursanta i na ich podstawie możesz zdecydować czy go przyjąć, czy odrzucić.

Jak już przeprowadzisz lekcję, kwota jaką sam/a ustalisz trafi na Twoje wirtualne konto. Później zgromadzone wirtualne środki możesz wypłacić na swoje konto bankowe.

Zwykle kursanci kontynuują naukę u lektora z którym zaczęli. Mają jednak możliwość w dowolnym momencie kursu zrezygnować z lektora, tak samo jak lektor ma możliwość rezygnacji z kursanta.

LingTutor nie daje lektorowi gwarancji, że pozyska kursantów, ponieważ to kursant decyduje którego lektora wybierze. Pozyskanie kursantów dla lektora jest jednak w naszym interesie. Mamy wielu chętnych jako jedna z czołowych firm tego typu w Polsce (wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania Google).

4. Przenieś własnych kursantów do LingTutor

Na pewno docenisz funkcje takie jak system rezerwacji terminów, obsługa odwołań, czy też platforma do pracy z materiałami. Wykorzystaj te możliwości dla swoich własnych kursantów lub znalezionych poza LingTutor. Twoje wynagrodzenie od ich lekcji będzie wyższe o 5% (50 zł na każde zarobione 1000 zł). LingTutor zajmie się ich płatnościami i pokryje dla nich zniżkę za wykupienie większej ilości lekcji z góry.

Na LingTutor posiadasz swoją stronę internetową zawierającą Twój profil. Strona jest dostępna publicznie w internecie, więc jeśli chcesz, możesz promować się także poza LingTutor i uczyć kursantów znalezionych gdzie indziej. Jak to robić dowiesz się z naszego bloga.

5. Korzystaj z systemu terminów

W LingTutor posiadasz swój grafik zajęć dający Ci wiele korzyści:

 • Kursanci sami będą zamawiać lekcje na Twoich wolnych terminach.
 • Pozyskasz kursantów którym pasują Twoje terminy i nie musisz się do nich dostosowywać.
 • Zapełniają Ci się przerwy (tzw. „okienka”).
 • Ty i kursant nie zapomnicie o terminach lekcji.
 • Przy odwołaniach lub spóźnieniu kursanta otrzymasz SMS lub email.
 • Możesz sam/a odwołać lub się spóźnić, a LingTutor powiadomi kursanta za Ciebie.

6. Korzystaj z systemu płatności

Na LingTutor nie musisz się martwić czy i jak kursant zapłaci za lekcję. LingTutor pośredniczy w płatnościach, dzięki czemu kursant może zapłacić w dowolnej walucie, przelewem, kartą, BLIK’iem czy też inną metodą.

LingTutor przypomina kursantom o płatnościach i nie pozwoli im zamówić u Ciebie lekcji, jeśli za nią nie zapłacą. Dodatkowo LingTutor da też zniżkę stałym klientom.

7. Korzystaj z platformy do pracy z materiałami

LingTutor daje Ci narzędzia pozwalające pracować z kursantem na lekcjach w dowolny sposób- taki, jaki będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Możesz udostępniać kursantowi swój ekran wraz z dźwiękiem- wtedy widzi i słyszy wszystko to, co widzisz i słyszysz Ty. Możesz też wykorzystać naszą platformę do pracy z materiałami- dzięki niej udostępnisz kursantowi dowolne pliki, czy strony internetowe. Możecie na niej pracować wspólnie w trakcie lekcji, a po niej kursant może pracować już samodzielnie.

8. Ucz siebie lub rodzinę

Możesz pobierać lekcje i opłacać je ze swojego wirtualnego konta.

9. Stwórz własną szkołę językową

Stwórz kurs, znajdź lektorów do jego prowadzenia i pobieraj prowizję od ich lekcji. W niedalekiej przyszłości udostępnimy możliwość prowadzenia szkoły językowej w ramach LingTutor. Ułatwimy Ci każdy z elementów prowadzenia takiej działalności.

10. Korzystaj z pomocy specjalistów

W razie jakichkolwiek problemów chętnie pomożemy- prosimy pisać na biuro@lingtutor.pl (język polski) lub office@lingtutor.pl (język angielski). Postaramy się pomóc, nawet w sprawach nie związanych bezpośrednio z serwisem. Jeśli już teraz masz jakieś pytania jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Możesz umówić się na spotkanie przez Skype z jednym z naszych informatyków (w tej chwili tylko język polski). Koszt to 50 zł za każde 45 min. Aby się umówić napisz na helpdesk@lingtutor.pl. Informatyk prawdopodobnie nie będzie w stanie pomóc z problemami z komputerem nie mając go przed sobą, ale możemy zagwarantować pomoc w kwestii obsługi serwisu LingTutor.

Serwis działa w wersji Beta, więc nie jest jeszcze idealny, ale cały czas go udoskonalamy.