Jak działa LingTutor

Staraliśmy się aby praca w LingTutor łączyła swobodę pracy na własny rachunek ze wsparciem jak osoba zatrudniona.

Lektorzy mogą

 • prowadzić dowolną ilość lekcji w dowolnych terminach,
 • w wybranej przez siebie cenie,
 • w dowolny sposób (swoboda wyboru materiałów i metod nauczania),
 • dowolnych kursantów (mamy wielu różnych chętnych).

Szkoła LingTutor działa na rynku nauki języków online już prawie 10 lat (wcześniej jako firma ONE). Przez ten czas poznaliśmy dobrze wszystkie problemy jakie spotykają lektorów uczących online takie jak np. odwołania lekcji, problemy techniczne itd. Aby zaradzić tym wszystkim problemom zdecydowaliśmy się wprowadzić serwis internetowy, który byłby dopasowany dokładnie do potrzeb lektorów.

Serwis LingTutor dostępny jest dla wszystkich lektorów za darmo, a jedynym kosztem jest prowizja od zarobków lektora.

1. Pracuj dla siebie

Aby wypłacić wynagrodzenie potrzebujemy mieć do niego podstawę w postaci faktury. W związku z tym lektor może pracować w jednej z poniższych form:

 • Własna firma- więcej tutaj.
 • Praca przez inkubator przedsiębiorczości (najniższe koszty) np. twojstartup.pl lub efwp.pl.
 • Praca przez szkołę językową, która będzie wystawiać faktury za pracę lektora.
 • Praca dla jednej jednej ze szkół posiadających konto z LingTutor (dostępne w przyszłości).

Nie musisz wysyłać nam CV, ani przechodzić rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jednak prześlesz nam swój dyplom uczelni, lub przeprowadzisz lekcję pokazową dla jednego z metodyków, otrzymasz certyfikaty, które pozwalają Ci łatwiej pozyskać kursantów.

Pierwszą wypłatę możesz otrzymać już po kilku przeprowadzonych lekcjach. Wynagrodzenie możesz sobie wypłacić w dowolnym momencie, jeśli prześlesz nam fakturę. Możesz zrobić sobie wypłatę na dowolną kwotę, maksymalnie 2 razy na miesiąc.

Aby pracować w LingTutor nie potrzebujesz podpisywać z nami umowy- wystarczy, że zaakceptujesz regulamin. Możemy podpisać umowę, która odwołuje się do regulaminu- jest do wglądu poniżej. Nie wymagamy jednak umowy, ponieważ regulamin jest ważny z prawnego punktu widzenia.

Umowa z LingTutor

Jeśli potrzebujesz umowy prosimy ją wypełnić i wysłać podpisaną na biuro@lingtutor.pl. Podpis może być elektroniczny lub ręczny (po wydrukowaniu i zeskanowaniu).

2. Ustal własne ceny

Samodzielnie ustalasz swoje ceny i otrzymujesz 75%-90% kwoty jaką płaci kursant i dodatkowo 5% od kursantów pozyskanych samodzielnie (np. z polecenia). Prowizję LingTutor przeznacza między innymi na zniżki dla kursantów.

Cenę za lekcje możesz zmienić dla każdego kursu osobno (np. ustalić wyższą w kursach do egzaminów), czy nawet dla każdej lekcji (jeśli np. pojedyncza lekcja wymaga od Ciebie więcej pracy).

3. Pozyskaj kursantów jakich potrzebujesz

W procesie rejestracji wybierasz jakich chcesz uczyć kursantów- wiek, poziom, rodzaj zajęć itd. Na tej podstawie proponujemy Ci kursantów. Następnie wybrany kursant może sam wybrać Twój profil. Kiedy to zrobi zostanie Ci przypisany- zobaczy Twój grafik zajęć i może zamówić u Ciebie lekcję.

Jak już przeprowadzisz lekcję, kwota jaką sam/a ustalisz trafi na Twoje wirtualne konto w LingTutor. Później zgromadzone wirtualne środki możesz wypłacić na swoje konto bankowe.

Zwykle kursanci kontynuują naukę u lektora z którym zaczęli. Mają jednak możliwość w dowolnym momencie kursu zrezygnować z lektora, tak samo jak lektor ma możliwość rezygnacji z kursanta.

LingTutor nie daje lektorowi gwarancji, że pozyska kursantów, ponieważ to kursant decyduje którego lektora wybierze. Pozyskanie kursantów dla lektora jest jednak w naszym interesie. Mamy wielu chętnych jako jedna z czołowych firm tego typu w Polsce (wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania Google).

4. Przenieś własnych kursantów do LingTutor

Na pewno docenisz funkcje takie jak system rezerwacji terminów, obsługa odwołań, czy też platforma do pracy z materiałami. Wykorzystaj te możliwości dla swoich własnych kursantów. Twoje wynagrodzenie od ich lekcji będzie wyższe o 5% (50 zł na każde zarobione 1000 zł). LingTutor zajmie się ich płatnościami i pokryje dla nich zniżkę za wykupienie większej ilości lekcji z góry.

Dodatkowe 5% wynagrodzenia otrzymasz również, kiedy ktoś zgłosi się do LingTutor z polecenia bezpośrednio do Ciebie.

5. Korzystaj z systemu terminów

W LingTutor posiadasz swój grafik zajęć dający Ci wiele korzyści:

 • Kursanci sami będą zamawiać lekcje na Twoich wolnych terminach.
 • Pozyskasz kursantów którym pasują Twoje terminy i nie musisz się do nich dostosowywać.
 • Zapełniają Ci się przerwy (tzw. „okienka”).
 • Ty i kursant nie zapomnicie o terminach lekcji.
 • Przy odwołaniach lub spóźnieniu kursanta otrzymasz SMS lub email.
 • Możesz sam/a odwołać lub się spóźnić, a LingTutor powiadomi kursanta za Ciebie.

6. Korzystaj z systemu płatności

Na LingTutor nie musisz się martwić czy i jak kursant zapłaci za lekcję. LingTutor pośredniczy w płatnościach, dzięki czemu kursant może zapłacić w dowolnej walucie, przelewem, kartą, BLIK’iem czy też inną metodą.

LingTutor przypomina kursantom o płatnościach i nie pozwoli im zamówić u Ciebie lekcji, jeśli za nią nie zapłacą. Dodatkowo LingTutor da też zniżkę stałym klientom.

7. Ucz tak jak Ci wygodnie

LingTutor daje Ci narzędzia pozwalające pracować z kursantem na lekcjach w dowolny sposób- taki, jaki będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Polecamy udostępniać kursantowi swój ekran wraz z dźwiękiem- wtedy widzi i słyszy wszystko to, co widzisz i słyszysz Ty.

8. Ucz siebie lub rodzinę

Możesz pobierać lekcje dla siebie lub bliskich i opłacać je z tego co zarobisz w serwisie LingTutor.


Jeśli jesteś zainteresowany/a bliższą współpracą wyślij nam swoje CV na biuro@lingtutor.pl.