Jak pozyskać kursantów na lekcje dzięki atrakcyjnemu profilowi

Na LingTutor.pl zarówno lektor wybiera kursanta, jak i kursant wybiera lektora, na podstawie jego profilu. Warto więc zadbać, aby profil lektora był zachęcający. Swój profil możesz edytować w każdej chwili.

1. Dodaj zdjęcie

Na zdjęciu warto aby było dobrze widać twarz lektora. Najlepiej sprawdzają zdjęcia, które nie są zbyt oficjalne (jak do dowodu osobistego). Lepiej sprawdzają się zdjęcia naturalne, bez retuszu. Kursanci chętnie wybierają lektorów uśmiechniętych, sprawiających wrażenie sympatycznej osoby.

Zdjęcie wyjątkowo można zmienić na stronie „Ustawienia”, nie w edycji profilu.

2. Dodaj ciekawe opisy

Przede wszystkim warto napisać o swoim wykształceniu. Kursanci nie przepadają za nauką z książek, wolą lekcje oparte na konwersacjach, warto więc o tym wspomnieć o takiej formie nauki opisie. Jeśli inaczej uczysz dzieci i dorosłych napisz jak uczysz jednych i drugich.

Możesz dodać 2 opisy po 250 znaków. To niewiele, ale im dłuższe opisy tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kursant w ogóle je przeczyta. Dla kursantów zdecydowanie ważniejszy od opisów jest film lektora.

3. Dodaj film o sobie

Absolutnie najważniejszy element profilu, dlatego warto nagrać chociaż kilkanaście sekund. Dzięki filmowi pozyskasz wielokrotnie więcej kursantów, nawet przy wyższej cenie lekcji. Dodanie filmu jest bardzo proste i zobaczą go tylko kursanci, którymi lektor jest zainteresowany. Do tego lektor ma pełne prawa do filmu i może go usunąć niezależnie od LingTutor.

Dowiedz się o jak dodać film

4. Prowadź lekcje próbne

Zdecydowanie warto zaznaczyć opcję „prowadzę lekcje próbne”. Takie lekcje pozwalają kursantom zapoznać się ze sposobem nauczania lektora, dlatego są dla nich bardzo ważne. Nawet jeśli prowadzisz lekcje próbne kursant może zamówić u Ciebie od razu pełną lekcję.

Dowiedz się o lekcjach próbnych

5. Ustaw atrakcyjną cenę

Cena jest głównym kryterium wyboru szkoły oraz lektora dla większości kursantów.


W następnym poradniku dowiesz się jak sprzedawać w LingTutror różne usługi językowe np. tłumaczenia.