Jak pozyskać kursantów na lekcje

Na LingTutor kursanci sami wybierają lektora z wyszukiwarki lektorów, więc lektor sam powinien zadbać aby jego profil był zachęcający.

1. Opis

Na swoim profilu warto mieć zachęcający opis. Poza opisem lektora posiadasz też opis swoich kursów. Obydwa Twoje opisy są widoczne, kiedy w wyszukiwarce lektorów pojawia się Twój profil. Do każdego kursu możesz dodać odrębny opis- to przydaje się w przypadku kursów bardziej specyficznych.

2. Film

Warto mieć nagrany swój film, chociaż kilkanaście sekund. Dla kursantów to bardzo ważne kryterium wyboru.

Dowiedz się o dodawaniu filmu

3. Lekcje próbne

Zdecydowanie warto zaznaczyć opcję „prowadzę lekcje próbne”. Takie lekcje pozwalają kursantom zapoznać się ze sposobem nauczania lektora, dlatego są dla nich bardzo ważne. W związku z tym lektorowi, który udziela takich lekcji zdecydowanie łatwiej pozyskać kursantów. Nawet jeśli prowadzisz lekcje próbne kursant może zamówić u Ciebie od razu pełną lekcję.

4. Promocja poza LingTutor

Twoja strona profilowa jest widoczna publicznie w internecie, a więc nie tylko dla użytkowników LingTutor. Dzięki temu możesz ją samodzielnie promować w różnych miejscach w internecie np. w mediach społecznościowych lub pod Twoim filmem na YouTube.

Jeśli ktoś szuka korepetycji może odnaleźć Cię przez wyszukiwarkę lektorów, lub bezpośrednio przez Twoją stronę profilową. Jeśli zapisze się do Ciebie na lekcje ze strony profilowej, będziesz otrzymywać dodatkowe 5% wynagrodzenia od lekcji jakie z tą osobą przeprowadzisz (50 zł na każde zarobione 1000 zł).

Często kursanci polecają dobrych lektorów swoim znajomym. Wtedy wystarczy, że ktoś otrzyma link do Twojego profilu i może zacząć korzystać z Twoich lekcji (oczywiście od takiej osoby również będziesz otrzymywać+5% wynagrodzenia).

Aby zobaczyć link przejdź do Języki i kursy, kliknij „Opcje „, a następnie „Zobacz swój profil”.

Na koniec skopiuj link do swojego profilu tak jak pokazano poniżej.

5. Certyfikaty

Warto pozyskać certyfikaty od LingTutor- dzięki nim Twój profil jest wyżej w wynikach wyszukiwania lektorów, a kursanci przy wyborze lektora mogą się nimi sugerować. Szczegóły opisane są w następnej części.

6. Konto promowane

Możesz promować swoje konto w LingTutor. Dzięki temu jest wyżej w wynikach wyszukiwania lektorów, oraz jest promowane w różnych miejscach serwisu. Konto premium jest darmowe, ale od pozyskanych kursantów otrzymujesz o 10% mniejsze wynagrodzenie (nie dotyczy kursantów pozyskanych samodzielnie przez profil lektora). Na razie funkcja jest jeszcze niedostępna.

7. Cierpliwość

Najwięcej kursantów pojawia się na początku roku szkolnego. Wtedy też LingTutor uruchomi większą kampanię reklamową. Do tego czasu serwis będzie działać jako wersja beta.

8. Reklamy Google

Możesz także zareklamować swój profil np. w wyszukiwarce Google. Dzięki temu osoby szukające w internecie korepetycji zobaczą link do Twojego profilu. Reklamy na Google są płatne za pomocą karty płatniczej. Możesz na początek zyskać 250 zł na reklamę Google pod warunkiem dopłacenia dodatkowych 100 zł.

Szczegółowy opis tworzenia reklam i sposoby na najlepsze efekty już wkrótce na blogu.


W następnym poradniku dowiedz się jak uzyskać certyfikaty LingTutor.