Jak rozwiązać problemy z komputerem oraz Skype

Jeśli masz jakieś problemy ze Skype lub z komputerem, najprostszym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera. Nie wystarczy zamknięcie pokrywy laptopa, należy użyć opcji “Uruchom ponownie.”
Jeśli masz problem z połączeniem internetowym rozwiązaniem jest wyłączenie routera i ponowne włączenie po kilkunastu sekundach. Jeśli wciąż masz problemy zobacz poradnik poniżej.

1. Problemy ze Skype

Należy otworzyć „Ustawienia”.

W ustawieniach klikamy „Dźwięk i obraz”.

Kamera

Powinien pojawić się obraz z Twojej kamery. Jeśli go nie widzisz oznacza to, że kamera nie działa prawidłowo.

Mikrofon

Kiedy coś mówimy ilość niebieskich „kropek” powinna wzrastać. Symbolizują one głośność dźwięku.

Jeśli nagrywanie dźwięku nie działa prawidłowo można spróbować kliknąć „Domyślne urządzenie komunikacyjne” i wybrać swój mikrofon z listy. Jeśli to nie pomoże, lepszym ustawieniem będzie „Domyślne…”. Zawsze warto też zaznaczyć opcję „automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu”.

Jeśli mamy mikrofon odrębny od komputera warto sprawdzić, czy na pewno to on nagrywa dźwięk, a nie wewnętrzny mikrofon laptopa. Najłatwiej przetestować to stukając w mikrofon palcem- powinna gwałtownie wzrastać ilość „kropek”.

Głośniki/słuchawki

Aby sprawdzić czy słyszymy dźwięk należy nacisnąć „Test dźwięku”.

Jeśli odtwarzanie dźwięku nie działa prawidłowo, przyczyną może być ustawienie głośności pokazane poniżej- powinna być maksymalna. Tak jak w przypadku nagrywania, można spróbować ustawić „Domyślne urządzenie komunikacyjne” i wybrać swoje głośniki/słuchawki z listy. Jeśli to nie pomoże, lepszym ustawieniem będzie „Domyślne…”.

Test połączenia

Aby sprawdzić połączenie należy kliknąć „Zacznij darmową rozmowę testową”.

Jeśli pomimo konfiguracji wciąż występują problemy zainstaluj Skype ponownie lub użyj Skype na stronie internetowej- opisane tutaj.

2. Problemy z platformą z materiałami LingTutor

Niektóre przeglądarki internetowe na urządzeniach mobilnych mogą nie otwierać prawidłowo platformy. W takiej sytuacji spróbuj użyć innej przeglądarki.

3. Problemy z komputerem

Możesz użyć poniższych programów. Są one względnie bezpieczne, sprawdzone i ogólnie polecane przez specjalistów. Niemniej jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki ich działania. Po uruchomieniu programów warto uruchomić ponownie komputer.

Czyszczenie komputera z systemem Windows

Program AdwCleaner przyśpiesza pracę komputera oraz eliminuje wiele problemów, dzięki kasowaniu złośliwego oprogramowania. Warto uruchomić raz na jakiś czas.

Pobierz AdwCleaner

Instalacja programu antywirusowego oraz skanowanie antywirusowe

Z darmowych programów antywirusowych polecamy AVG (dla Windows i Mac). Jest skuteczny, nie obciąża zbytnio komputera i nie przeszkadza częstymi komunikatami.

Pobierz AVG

Ogólna naprawa komputera z Windows  (dla bardziej zaawansowanych)

Program CCleaner naprawia komputer na różne sposoby. Przede wszystkim warto przeprowadzić naprawę rejestru (funkcja “Registry”). Warto również przeprowadzić funkcję “Cleaner”, ale tylko po przejrzeniu możliwych opcji i ewentualnie ręcznym odznaczeniu niektórych checkbox’ów.

Pobierz CCleaner