Materiały na lekcje

Obecnie LingTutor nie udostępnia lektorom gotowych materiałów, ale pomaga je znaleźć lub stworzyć samodzielnie. W przyszłości wprowadzimy dostęp do gotowych materiałów.

1. Gdzie znaleźć materiały

Materiały do lekcji znajdziesz w różnych miejscach w internecie. Lektorzy mogą dzielić się linkami do materiałów na naszym forum.

Otwórz forum LingTutor

2. Materiały podstawowe

Najprostszą formą pierwszej lekcji jest konwersacja. Najlepiej aby tematyka budziła pozytywne emocje- np. lepiej porozmawiać o czasie wolnym niż o pracy. Pytania powinny być maksymalnie „otwarte”, aby pozwolić kursantowi rozwinąć temat, tak jak ma ochotę np.:

  • Jak spędza wolny czas?
  • Czy ma zwierzęta?
  • Jakie filmy i muzykę lubi?

Na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy materiały do pierwszej lekcji – dla dorosłych i dla dzieci.

Szablony do lekcji dla dorosłych
Szablony do lekcji dla dzieci

Szablony zaczynają się od pytań o naukę języka- pozwala to poznać motywację kursanta. Jeśli kursant nie ma żadnej motywacji do nauki, warto mu ją znaleźć- bez niej trudno o postępy. Kiedy już poznamy co interesuje kursanta łatwo znajdziemy też potencjalne motywacje.

Teksty są w języku angielskim, ale jeśli uczysz innego języka możesz je łatwo zmienić edytując slajdy. Oczywiście slajdy można dowolnie modyfikować i dodawać dodatkowo własne materiały.

3. Materiały na różne poziomy

Lektor może zapisać sobie w serwisie szablonowe materiały na różne poziomy i używać ich dla każdego nowego kursanta. Jak to robić zobaczysz w części:

Kopiowanie materiałów


W następnej części dowiesz się jak dodać do materiałów tzw. „zrzut ekranu” czyli fragment strony internetowej.