Dodawanie filmu

Nie musisz mieć swojego filmu, ale warto, ponieważ to najlepsza forma promocji lektora. Wystarczy powiedzieć kilka zdań o sobie do kamery- mogą zawierać taką samą treść, jak Twój opis na LingTutor. Ważne, aby mówić w uczonym języku- dzięki temu kursanci poznają Twoją wymowę. Nagranie filmu jest bardzo proste i można to zrobić nawet w kilka minut.

1. Dlaczego warto mieć swój film

  • Brak filmu może skutkować niewielką liczbą kursantów.
  • Dzięki filmowi kursanci więcej wiedzą o lektorze jeszcze przed pierwszą lekcją, więc później rzadziej rezygnują z kontynuowania lekcji.
  • Posiadając film możesz znaleźć kursantów poprzez YouTube lub usługi Google.

LingTutor nie rezerwuje sobie praw do tego filmu, poza prawem do jego wyświetlania w serwisie. Ponieważ będzie dodany w zewnętrznym serwisie (np. YouTube) w przyszłości możesz ewentualnie łatwo go usunąć, czy zmienić na inny.

Jeśli będziesz mieć jakieś problemy skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy (biuro@lingtutor.pl lub office@lingtutor.pl).

2. Nagrywanie filmu

Film może być dowolnej długości. Możesz go nagrać klikając poniżej.

Pojawi się pytanie czy udostępnić kamerę i należy kliknąć „Zezwól”

W razie problemów można również kliknąć tak jak pokazano poniżej.

Następnie kliknij czerwony przycisk i rozpocznie się nagrywanie.

Po zakończeniu nagrania kliknij „Zapisz” i film zostanie pobrany na dysk komputera.

3. Przesyłanie filmu na YouTube

Aby umieścić film na YouTube potrzebujesz konta, ale jeśli masz adres Gmail, masz również konto na YouTube. Wejdź na YouTube i kliknij tak jak pokazano poniżej.

Zaznacz „Nie, to nie jest film przeznaczony dla dzieci”- to nie oznacza to ograniczeń wiekowych. Następnie klikaj przyciski w prawym dolnym rogu, a na koniec zaznacz „Publiczny” i „OPUBLIKUJ”.

4. Wgrywanie filmu na LingTutor

Po opublikowaniu filmu skopiuj link do niego i wklej go na LingTutor.pl. Możesz skopiować link w dowolny sposób np. tak jak pokazano poniżej.

5. Promowanie swojego filmu

Twój film może zostać znaleziony na YouTube przez potencjalnego kursanta, lub polecony mu przez algorytmy Google. Taki kursant będzie mógł od razu zapisać się do Ciebie na lekcje- musisz tylko umieścić pod filmem link do swojej strony profilowej na LingTutor. Nie jest to konieczne, ale warto to zrobić.

Aby pozyskać link do Twojej strony profilowej przejdź do Języki i kursy, kliknij „Opcje „, a następnie „Zobacz swój profil”.

Na koniec skopiuj link do swojego profilu tak jak pokazano poniżej.

Teraz otwórz swój film i kliknij „EDYTUJ FILM”.

Otworzy się panel edycji. Wpisz tytuł np. „Lekcja przez Skype” i opis- np. taki sam jak na Twoim profilu. Warto też dodać tagi np. wkleić te umieszczone poniżej (ewentualnie zmieniając nazwę języka). Nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych opcji.

lektor języka angielskiego, angielski przez skype, nauka angielskiego online, lekcje angielskiego przez internet, korepetycje przez skype, lekcje przez skype, nauka przez skype, kursy przez skype, korepetycje online, korepetycje przez internet, e-korepetycje

6. Nagrywanie swojej lekcji (zaawansowane)

Możesz nagrać nie tylko obraz ze swojej kamery, ale taż swój ekran na którym będziesz pracować na materiałach (np. na platformie do pracy z materiałami LingTutor).

6. Montaż filmu (zaawansowane)

Jeśli masz kilka mniejszych filmów i chcesz je zmontować w jeden zrobisz to szybko online- kliknij przycisk poniżej. Aby zachować kolejność nazwij swoje filmy cyframi: 1, 2, 3 itd. Później prześlij je na podanej stronie.


W następnym poradniku dowiesz się jak działają kursy.