Dodawanie filmu

Film jest kluczowym elementem profilu lektora.

Należy tylko do Ciebie i jeśli chcesz możesz go łatwo skasować. Jeśli chcesz, film nie będzie dostępny publicznie w Internecie i zobaczą go tylko kursanci których wybierzesz.

Nagranie filmu jest bardzo proste i można to zrobić nawet w kilka minut. Wystarczy powiedzieć kilka zdań o sobie do kamery, najlepiej w języku, którego uczysz.

1. Dlaczego warto mieć swój film

  • To najlepsza forma promocji lektora, ponieważ wielu kursantów wybiera lektora właśnie na podstawie filmu.
  • Dzięki filmowi kursanci więcej wiedzą o lektorze jeszcze przed pierwszą lekcją, więc później rzadziej rezygnują z kontynuowania lekcji.

LingTutor nie rezerwuje sobie praw do tego filmu, poza prawem do jego wyświetlania w serwisie. Ponieważ będzie dodany w zewnętrznym serwisie (np. YouTube) w przyszłości możesz ewentualnie łatwo go usunąć, czy zmienić na inny.

Jeśli masz pytania lub problemy skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy (biuro@lingtutor.pl).

2. Nagrywanie filmu

Warto, aby na filmie chociaż przez chwilę mówić w języku, którego uczysz – dzięki temu kursanci poznają Twoją wymowę. Film może być dowolnej długości – nawet kilka sekund. Film może zawierać taką samą treść, jak Twój opis na LingTutor. Możesz go nagrać klikając poniżej.

Pojawi się pytanie czy udostępnić kamerę i należy kliknąć „Zezwól”

W razie problemów można również kliknąć tak jak pokazano poniżej.

Następnie kliknij czerwony przycisk i rozpocznie się nagrywanie.

Po zakończeniu nagrania kliknij „Zapisz” i film zostanie pobrany na dysk komputera.

3. Przesyłanie filmu na YouTube

UWAGA
Film dodany na YouTube może być dostępny tylko poprzez LingTutor – jest wtedy tylko jedynie fizycznie umieszczony na serwerach YouTube i dzięki temu należy tylko do Ciebie (nie do LingTutror).

Aby umieścić film na YouTube potrzebujesz konta, ale jeśli masz adres Gmail, masz również konto na YouTube. Wejdź na YouTube i kliknij tak jak pokazano poniżej.

Jeśli nie chcesz aby film był dostępny na YouTube zaznacz „Niepubliczny” – wtedy będą mogli go zobaczyć tylko kursanci których wybierzesz. Na koniec kliknij „OPUBLIKUJ”.

4. Wgrywanie filmu na LingTutor

Skopiuj link w dowolny sposób np. tak jak pokazano poniżej.

Link wklej go na LingTutor.pl. Kliknij w menu „Mój profil” a następnie „Edytuj swój profil” i wklej link w formularzu.

5. Promowanie swojego filmu (tylko filmy publiczne)

Jeśli Twój film jest publiczny, może zostać znaleziony na YouTube przez potencjalnego kursanta lub polecony mu przez algorytmy Google. Taki kursant będzie mógł od razu zapisać się do Ciebie na lekcje – musisz tylko umieścić pod filmem link do swojej strony profilowej na LingTutor.

Otwórz swój profil – wejdź na LingTutor.pl, kliknij w menu „Mój profil”, a następnie „Zobacz swój profil”. Skopiuj link do swojego profilu tak jak pokazano poniżej.

Teraz otwórz swój film i kliknij „EDYTUJ FILM”.

Otworzy się panel edycji. Link do swojego profilu wklej w pole „Opis”.

Wpisz jeszcze tytuł lekcji np. „Lekcja angielskiego przez Skype”. Możesz też dodać w opisie jakąś treść oraz tagi np. wkleić te umieszczone poniżej (ewentualnie zmieniając nazwę języka). Nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych opcji.

lektor języka angielskiego, angielski przez skype, nauka angielskiego online, lekcje angielskiego przez internet, korepetycje przez skype, lekcje przez skype, nauka przez skype, kursy przez skype, korepetycje online, korepetycje przez internet, e-korepetycje

6. Nagrywanie swojej lekcji (zaawansowane)

Możesz nagrać nie tylko obraz ze swojej kamery, ale taż swój ekran na którym będziesz pracować na materiałach (np. na platformie do pracy z materiałami LingTutor).

6. Montaż filmu (zaawansowane)

Jeśli masz kilka mniejszych filmów i chcesz je zmontować w jeden zrobisz to szybko online- kliknij przycisk poniżej. Aby zachować kolejność nazwij swoje filmy cyframi: 1, 2, 3 itd. Później prześlij je na podanej stronie.

7. Zarabiaj na swoich filmach

Możesz nagrywać filmy na YouTube i zarabiać na ich odtwarzaniu. Jest wielu infuenserów zajmujących się językiem, którzy tak zarabiają- najlepszym przykładem jest Arlena Witt.

Nagrywając filmy tworzysz swój kanał na YouTube. Mając swój kanał możesz pozyskać sponsorów, którzy płacą Ci za lokowanie swoich produktów lub usług. Takim sponsorem może też być LingTutor.


W następnym poradniku dowiesz się jak działają kursy.