Pierwsza lekcja z kursantem

Każdy nowy kursant może zamówić u lektora lekcję próbną lub pełną. Lekcje próbne są krótsze i tańsze. Lektor sam decyduje czy chce je prowadzić.

Dla większości kursantów lekcje próbne są one bardzo ważne, dlatego kursanci chętniej wybierają lektorów którzy je prowadzą.

Lekcja próbna powinna trwać minimum 20 minut, a lektor otrzymuje za nią 9 zł minus prowizja dla LingTutor. Jeśli prowadzisz lekcje próbne, kursant ma na początku wybór- zamówić u Ciebie lekcję próbną, czy od razu pełną lekcję. Bez względu na to, czy pierwsza lekcja z kursantem jest lekcją próbną, czy lekcją pełną, ma ona podstawowe cele:

  • zapoznanie się kursanta z lektorem,
  • zdiagnozowanie poziomu i potrzeb kursanta,
  • zaprezentowanie kursantowi jak funkcjonują lekcje online,
  • poznanie kursanta- jego zainteresowań i motywacji,
  • zachęcenie kursanta do dalszej nauki.

Na LingTutor nowy kursant określa wstępnie swój poziom w 6-stopniowej skali, nie ma jednak gwarancji, że podał prawidłowy. W związku z tym najlepiej aby pierwsza lekcja była jak najbardziej uniwersalna i może być szablonowa (taka sama dla różnych kursantów).

Najprostszą formą pierwszej lekcji jest konwersacja. Najlepiej aby tematyka budziła pozytywne emocje- np. lepiej porozmawiać o czasie wolnym niż o pracy. Pytania powinny być maksymalnie „otwarte”, aby pozwolić kursantowi rozwinąć temat, tak jak ma ochotę np.:

  • Jak spędza wolny czas?
  • Czy ma zwierzęta?
  • Jakie filmy i muzykę lubi?

Na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy materiały do pierwszej lekcji – dla dorosłych i dla dzieci.

Szablony do lekcji dla dorosłych
Szablony do lekcji dla dzieci

Więcej materiałów możesz znaleźć lub umieścić na naszym forum: FORUM LINGTUTOR

Poniżej możesz zobaczyć przykładową, dobrze przeprowadzoną lekcję online.

Przedstawiona lekcja nie jest pierwszą lekcją z kursantem, ale ogólnie warto wzorować się na takim sposobie prowadzenia zajęć, ponieważ lektorka z filmu ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w nauce online, a jej zajęcia mają doskonałe opinie wśród kursantów. Lekcja odbywała się na innej platformie do nauki (już niedziałającej).

Jak połączyć się z kursantem zobaczysz w poradniku- Połączenie z kursantem na lekcji.


W następnym poradniku dowiesz się jak nagrać film.