Pierwsza lekcja z kursantem

Pierwsza lekcja z kursantem ma na celu:

  • sprawdzenie połączenia,
  • zdiagnozowanie poziomu i potrzeb kursanta,
  • poznanie lektora przez kursanta,
  • poznanie kursanta aby lektor mógł zdecydować, czy chce uczyć tę osobę.

Każdy nowy kursant może zamówić u lektora lekcję próbną lub pełną. Lekcje próbne są krótsze i tańsze. Lektor sam decyduje czy chce je prowadzić.

Jeśli prowadzisz lekcje próbne, kursant ma na początku wybór – zamówić u Ciebie lekcję próbną, czy od razu pełną lekcję.

Po pierwszej lekcji zwykle kursanci kontynuują naukę z danym lektorem. Kursant ma jednak prawo zrezygnować po takiej lekcji ale również lektor może zrezygnować z dalszej nauki kursanta.

Dla większości kursantów lekcje próbne są bardzo ważne, dlatego kursanci zdecydowanie chętniej wybierają lektorów którzy je prowadzą (szczególnie w przypadku lektorów, którzy nie mają filmu na profilu). Lekcja próbna powinna trwać minimum 20 minut, a lektor otrzymuje za nią 9 zł minus prowizja dla LingTutor.

Na LingTutor nowy kursant określa wstępnie swój poziom w 6-stopniowej skali, nie ma jednak gwarancji, że podał prawidłowy. W związku z tym najlepiej aby pierwsza lekcja była jak najbardziej uniwersalna i może być szablonowa (taka sama dla różnych kursantów).

Najprostszą formą pierwszej lekcji jest konwersacja. Najlepiej aby tematyka budziła pozytywne emocje- np. lepiej porozmawiać o czasie wolnym niż o pracy. Pytania powinny być maksymalnie „otwarte”, aby pozwolić kursantowi rozwinąć temat, tak jak ma ochotę np.:

  • Jak spędza wolny czas?
  • Czy ma zwierzęta?
  • Jakie filmy i muzykę lubi?

Na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy przykładowe materiały do pierwszej lekcji – dla dorosłych i dla dzieci.

Szablony do lekcji dla dorosłych
Szablony do lekcji dla dzieci

Więcej materiałów możesz znaleźć lub umieścić na naszym forum: FORUM LINGTUTOR

Poniżej możesz zobaczyć przykładową lekcję online dla dziecka.

Przedstawiona lekcja nie jest pierwszą lekcją z kursantem, ale ogólnie warto wzorować się na takim sposobie prowadzenia zajęć, ponieważ lektorka z filmu ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w nauce online, a jej zajęcia mają doskonałe opinie wśród kursantów. Lekcja odbywała się na innej platformie do nauki (już niedziałającej).

Jak połączyć się z kursantem zobaczysz w poradniku- Połączenie z kursantem na lekcji.


W następnym poradniku dowiesz się jak nagrać film.