Profil lektora

Profil lektora jest widoczny w wyszukiwarce lektorów na LingTutor, a także jako odrębna strona internetowa (strona profilowa) z wybranym przez Ciebie adresem. Taka strona jest ogólnie dostępna w internecie więc może służyć promocji lektora.

Profil lektora zawiera podstawowe informacje o Tobie oraz Twój grafik zajęć.

1. Jak działa profil lektora

W procesie tworzenia profilu lektora podajesz podstawowe dane o sobie i jakich kursantów oczekujesz. Jeśli przykładowo zaznaczysz, że uczysz na poziomach od A2 do C1, tylko kursanci na tych poziomach zobaczą Cię w wyszukiwarce lektorów na LingTutor.

2. Jak zobaczyć swój profil

Aby otworzyć swoją stronę profilową przejdź do Języki i kursy, kliknij „Opcje „, a następnie „Zobacz swój profil”.

3. Do czego służy strona profilowa

Strona profilowa to Twoja strona internetowa. Jeśli np. wpiszesz jako swoją nazwę „agata-kowalska” Twoja strona profilowa będzie mieć adres „lingtutor.pl/agata-kowalska”.

Kursant może zapisać się na Twoje lekcje poprzez Twoją stronę profilową, zamiast przez wyszukiwarkę lektorów. W takiej sytuacji otrzymasz od jego lekcji dodatkowe 5% wynagrodzenia (50 zł na każde zarobione 1000 zł). W związku z tym warto aby lektor link do swojego profilu (czyli np. https://lingtutor.pl/agata-kowalska) umieszczał poza serwisem LingTutor np. w Twoich mediach społecznościowych- tak można dodatkowo pozyskać kursantów.

Często kursanci polecają dobrych lektorów swoim znajomym. Wtedy wystarczy, że ktoś otrzyma link do Twojego profilu i może zacząć korzystać z Twoich lekcji (oczywiście od takiej osoby również będziesz otrzymywać+5% wynagrodzenia).

4. Kiedy Twój profil wyświetla się kursantom

Aby Twój profil wyświetlił się kursantowi w wyszukiwarce, muszą pokrywać się Twoje oraz jego ustawienia, takie jak:

  • poziom znajomości języka,
  • cena za lekcję na danym kursie,
  • możliwe terminy lekcji- je będziesz ustawiać na bieżąco w kalendarzu na LingTutor,
  • rodzaj kursu (w tym wiek, ponieważ rodzaje kursów dotyczą grup wiekowych). Kursy dodajesz dopiero na 3 etapie procesu rejestracji.

W formularzu im większy zakres wybierzesz (np. zakres poziomów, kurów), tym więcej kursantów możesz pozyskać, ponieważ częściej znajdą Cię w wyszukiwarce lektorów. W związku z tym możesz pomyśleć, że warto wybrać bardzo szeroki zakres, a później dowolnie odrzucać chętnych. Takie rozwiązanie byłoby jednak kłopotliwe dla odrzucanych kursantów, dlatego LingTutor musi je ograniczać. Lektor nie ponosi żadnych konsekwencji poza tym, że im mniejszy ma procent odwołań (w tym też odrzuceń kursantów), tym wyżej znajduje się w wynikach wyszukiwania lektorów. W związku z tym wybierz dokładnie takie ustawienia jakie Cię interesują (poziomy, kursy itd.). Wtedy masz pewność, że będą zgłaszać się do Ciebie dokładnie tacy kursanci jakich oczekujesz.

5. Więcej niż jeden język lektora

Jeśli uczysz więcej niż jednego języka dla każdego z nich musisz utworzyć osobny profil. Aby to zrobić należy przejść do strony JĘZYKI I KURSY, kliknąć „Opcje” i „Dodaj nowy język”.


W następnym poradniku dowiesz się jak działa wyliczanie wynagrodzeń dla lektora.