Skype- podstawy

LingTutor ma wbudowaną platformę do pracy z materiałami, ale połączenie audio-video musi odbywać się przez aplikację taką jak np. Skype.

W LingTutor zwykle używamy właśnie Skype ponieważ jest najbardziej popularny i posiada go większość kursantów.

1. Sprawdzanie czy masz aktualną wersję programu Skype

Warto mieć aktualną wersję, aby na lekcjach uniknąć problemów. Aby zaktualizować kliknij „Ustawienia”.

Następnie kliknij „Pomoc i opinie”. Jeśli zobaczysz przycisk „aktualizuj”, kliknij go.

2. Instalacja Skype na komputerze

Pobierz Skype na komputer

3. Instalacja Skype na smartfonie

Warto zainstalować Skype na swój smartfon, aby wykorzystać czat Skype na smartfonie do komunikacji z kursantem pomiędzy lekcjami.

Pobierz Skype na smartfon

4. Skype na stronie internetowej

Zamiast instalować Skype, możesz go uruchomić na stronie internetowej https://www.skype.com, tak jak pokazano poniżej. Połączenie działa tak samo jak w programie Skype. Wymaga to oczywiście znajomości swojego loginu (adresu email) i hasła Skype. Jeśli ich nie pamiętasz, najlepiej zmień na nowe, aby uniknąć późniejszych problemów.

Korzystając ze Skype poprzez stronę internetową nie będziemy otrzymywać na bieżąco powiadomień o nowych wiadomościach na czacie Skype- dopiero po zalogowaniu. W związku z tym lepiej zainstalować program Skype, który może cały czas wysyłać powiadomienia. Program Skype jest też bardziej bezawaryjny od korzystania poprzez stronę internetową.

5. Alternatywy dla Skype

Jeśli lektor chce używać innego komunikatora niż Skype jest to możliwe, ale warto aby pierwsza lekcja odbyła się przez Skype- tak jest informowany kursant i do tego się przygotowuje.

Innym komunikatorem godnym polecenia Zoom lub Google Hangouts. Google Hangouts działa przez dowolną przeglądarkę internetową. Wymaga posiadania konta Google (czyli adresu Gmail) zarówno przez lektora jak i kursanta. Aby połączyć się z kursantem należy znać jego adres Gmail. Lektor musi wziąć pod uwagę kursant pozna też jego adres Gmail.


W następnym poradniku zobaczysz jak dobrać kamerę, słuchawki i mikrofon.