Jak rozwiązać problemy z komputerem oraz Skype

Jeśli poniższe porady nie pomogą skontaktuj się z nami na biuro@lingtutor.pl (język polski) lub office@lingtutor.pl (język angielski). 

Jeśli masz poważniejsze problemy z komputerem najlepiej skontaktuj się z pogotowiem komputerowym w Twojej miejscowości: Znajdź pogotowie komputerowe.

1. Różne problemy

Najprostszym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera. Nie wystarczy zamknięcie pokrywy laptopa, należy użyć opcji “Uruchom ponownie.”

2. Problemy z połączeniem internetowym

Słaba jakość połączenia

  • Warto spróbować wyłączyć kamerę.
  • Można wyłączyć router i włączyć ponowne po kilkunastu sekundach, a następnie poczekać na połączenie. Zwykle to pomaga.
  • W Windows można użyć opcji “Rozwiąż problemy” , po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonce połączenia internetowego, tak jak pokazano poniżej.

Lekcje na smartfonie

Istnieje możliwość korzystania z lekcji ze smartfona- należy otworzyć w przeglądarce internetowej LingTutor.pl. Skype można zainstalować na smartfonie lub otworzyć na stronie internetowej, tak jak pokazano poniżej w punkcie „3. Problemy ze Skype „

Udostępnienie łącza internetowego smartfona

Możesz również wykorzystać łącze internetowe smartfona na komputerze. Na smartfonie włącz opcję „hotspot” (powinna znajdować się po rozwinięciu górnego menu). Utworzy się nowa sieć WiFi z którą należy połączyć się na komputerze. Jeśli potrzeba będzie wpisać hasło znajdziesz je w opcjach- należy przytrzymać „hotspot” na smartfonie.

3. Problemy ze Skype

Najprościej uruchomić Skype na stronie internetowej https://www.skype.com. Połączenie działa tak samo jak w programie Skype. Należy się zalogować, tak jak pokazano poniżej.

Jeśli chcesz użyć programu Skype już zainstalowanego na komputerze spróbuj zainstalować aktualną wersję-kliknij „Ustawienia”.

Następnie kliknij „Pomoc i opinie”. Jeśli zobaczysz przycisk „aktualizuj”, kliknij go.

Po aktualizacji możesz sprawdzić działanie Skype i mikrofonu dzwoniąc do Echo/Sound Test Service- tak jak pokazano poniżej. To automat Skype, który przetestuje połączenie.

Jeśli coś nie działa przejdź do poradnika Konfiguracja Skype.

4. Problemy z komputerem

Możesz użyć poniższych programów. Są one względnie bezpieczne, sprawdzone i ogólnie polecane przez specjalistów. Niemniej jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki ich działania. Po uruchomieniu programów warto uruchomić ponownie komputer.

Czyszczenie komputera z systemem Windows

Program AdwCleaner przyśpiesza pracę komputera oraz eliminuje wiele problemów, dzięki kasowaniu złośliwego oprogramowania. Warto uruchomić raz na jakiś czas.

Pobierz AdwCleaner

Ogólna naprawa komputera z Windows  (dla bardziej zaawansowanych)

Program CCleaner naprawia komputer na różne sposoby. Przede wszystkim warto przeprowadzić naprawę rejestru (funkcja “Registry”). Warto również przeprowadzić funkcję “Cleaner”, ale tylko po przejrzeniu możliwych opcji i ewentualnie ręcznym odznaczeniu niektórych checkbox’ów.

Pobierz CCleaner