dziewczynka czyta słownik języka angielskiego

Kiedy dziecko potrzebuje wsparcia — korepetycje z języków obcych

Wrzesień to czas, gdy dzieci wracają do szkoły — rozpoczyna się przygoda, która trwać będzie aż do czerwca. Niektóre z pociech wiedzę czerpią szybko, nie mają problemów z nauką i są systematyczne, inne z kolei nie radzą sobie z ilością materiału w szkole. W natłoku mnóstwa przedmiotów przyswajanie języka obcego może jednak okazać się trudne zarówno dla jednej, jak i drugiej grupy uczniów, a przez to nie będzie przynosić pożądanych efektów. Co zrobić, jeśli dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia? Jak można mu pomóc w nadrobieniu zaległości?

Ucz się, ucz… bo angielski się przydaje!

Jak każdy przedmiot w szkole, również i język obcy jest szczególnie ważny. Dzieci uczą się go już na etapie przedszkolnym — choć odbywa się to wtedy na zasadzie poznawania pojedynczych słówek. I kiedy przychodzi zmierzyć się z językiem w szkole, u coraz większej liczby uczniów pojawiają się problemy z przyswajaniem praktycznych umiejętności, związanych np. z gramatyką. Niektórzy rodzice pospieszą z pomocą, o ile sami znają konkretny język, lecz całkiem spora część osób jest nie tyle zabiegana, co po prostu nie zna bądź zapomniała już wielu sformułowań czy zwrotów. Z pomocą przychodzi zdalna nauka języka angielskiego.

Indywidualne korepetycje — wspieraj dziecko

Na wyniki w nauce języka wpływa wiele różnych czynników. Wystarczy dłuższa nieobecność dziecka w szkole i już może ono nie poradzić sobie z nadrobieniem zaległości. Ważna również okazuje się systematyczność, która ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia postępów. Dlatego dobrze jest korzystać z korepetycji z języka angielskiego online, które pozwalają dziecku poszerzać słownictwo i poznawać ciekawostki językowe. Co ważne, takie lekcje online są w pełni indywidualne — podczas ich trwania korepetytor poświęca 100% swojej uwagi dziecku.

dzieci robiące zadania

Nauka języków jeszcze nigdy nie była taka łatwa!

Możliwość nauki zdalnej bez wychodzenia z domu to wielki krok naprzód. Pandemia pokazała nam, że nauczanie może odbywać się również w takich warunkach. Dziecko w domu czuje się o wiele bezpieczniej niż u korepetytora albo w grupie. Uczeń biorący udział w lekcji online nie rozprasza się w takim stopniu, jak ma to miejsce w szkole stacjonarnej, gdzie w klasie przebywają jego rówieśnicy. Dzięki temu całe swoje zaangażowanie skupia na nauce danego materiału, a wtedy efekty są szybsze i bardziej widoczne.

Zadania domowe, a tu tyle jeszcze do zrobienia…

Nie oszukujmy się, zanim przyjdzie pora na odrabianie lekcji przez dzieci, większość rodziców jest już zmęczona, by pomóc im przy zadaniach. Praca na pełen etat oraz obowiązki domowe wcale nie wpływają dobrze na jedną, jak i drugą stronę. Z pomocą przychodzą właśnie e-korepetycje z języka angielskiego, niemieckiego czy innego przedmiotu, którego pociecha uczy się w szkole. Korepetytor spędza godzinę, intensywnie pracując z uczniem, a rodzic ma w tym czasie chwilę na swoje obowiązki.

Korepetycje online to świetny sposób na zapewnienie dziecku sukcesu w szkole albo na nadrobienie zaległości. Dodatkowe zajęcia można dostosować do planu lekcji dziecka bądź ustalić w innym dogodnym dla niego terminie. Podczas zajęć korepetytor poświęci mu 100% uwagi, pomoże w pokonaniu słabości i zmotywuje do dalszej nauki. A czy Wasze pociechy korzystały z takich lekcji online?